Fill 4Fill 1Fill 1Combined ShapeGroupGroup 9codicon:mailcodicon:locationcodicon:call-incoming

Bir aile şirketi olan Baktar, tecrübeli kadrosu ile geleneksel ürünleri modern teknolojiyle buluşturarak dünyada her bireyin güvenilir gıda tüketmesini sağlamak için kendi üzerine düşen sorumluluğun bilinciyle hareket etmektedir.

Dünya kuru kayısı piyasasının % 80-90'lık kısmında hak sahibi olan ve nerdeyse dünyadaki kuru kayısı üretimini tekelinde bulunduran Baktar, ülkemizden hemen hemen her kıta ve 30 farklı ülkeye yaptığı ihracat ile her geçen gün kapasitesini arttırmakta ve satış ağını geliştirmektedir.

Malatya merkezli 12000 m2 alana kurulu olan Baktar; 4000 m2 işletme alanı, 1000 m2 soğuk hava depoları ve 100 hektarlık üretim alanları ile yıllık 4000 ton Kuru Kayısı ve 2500 ton Taze Kayısı üretim, işletme, paketleme ve satış kapasitesi ile çalışmaktadır.

Malatya şekerpare taze kayısısın da sektör lideri olarak çalışan firmamız; 200-500 gr arasında premium kalitede paketlenmiş ürünleri ile avrupanın en seçkin perakende zincirlerinde tüketicilerle buluşturmaktadır.

Firmamız kendi ürettiği taze ve kuru kayısının yanı sıra; incir, fındık, kuru üzüm, kuru dut gibi ürünlerde de faaliyet göstermektedir.

Vizyon

Güvenilir gıdanın her geçen gün daha önemli olduğu dünyamızda, ürünlerimizin ulaştığı her bireyin güvenilir gıda tüketmesini sağlayarak kaliteden ve sağlıklı ürünlerden ödün vermeden markamızı her geçen gün daha yukarılara taşımak için her türlü yeniliğe ve işbirliğine açık şekilde hareket etmektir.

Misyon

Dünya kayısı üretiminin %85-90’lık kısmını tek başına karşılayan ülkemizden, geçmişten günümüze kadar taşınmış lezzetimizi, geleneksel üretim şekillerini bozmadan, doğal yöntemleri teknoloji ile buluşturarak üretmek; ulusal ve uluslararası platformda her geçen gün kalitemizi, ürünümüzü ve markamızı tanıtmaktır.