Fill 4Fill 1Fill 1Combined ShapeGroupGroup 9codicon:mailcodicon:locationcodicon:call-incoming

İncir

Faydaları: İncirdeki çözünen bir lif olan pektin kandaki düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL: kötü kolesterol) miktarını azaltarak kolesterol seviyesini düşürür.

Kuru Dut

Faydaları: Kuru dutun içerisindeki antioksidanlar sayesinde vücuttaki serbest radikallerin idrar yoluyla atılmasına destek olur. İçerisinde bol miktarda C vitamini olması da bağışıklık sisteminin daha güçlü olmasını sağlar ve vücudun direncini artırır.


Fındık

Faydaları : Fındık, içerdiği omega 3 yağ asitleri, arginin, lif, vitamin E, vitamin B2 ve B6, amino asit ve folik asitler nedeniyle birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Özellikle kalp krizi riskini azalttığı gibi, astım, bağırsak hastalıkları, metabolizma faaliyetlerindeki aksamaları da önlemekte ve kalp sağlığını desteklemektedir.


Kayısı Çekirdeği

Faydaları :  Kanserle mücadele konusunda vitamin B17, diğer bir ismi ile laetril, içeriğine sahiptir. Özellikle vitamin B17 içermesi ile kanserli hücrelerin oluşumuna ve çoğalmasına engel teşkil eder. 

Antep Fıstığı

Faydaları : Antep fıstığının damarları genişletme özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde, kanın vücutta kolay akışını sağlar. Kolesterol seviyelerini dengede tutar. Kalp sağlığında da koruyucu görev gören Antep fıstığı, vücudun kilo alış hızını düşürücü etkisi bulunmaktadır.