Fill 4Fill 1Fill 1Combined ShapeGroupGroup 9codicon:mailcodicon:locationcodicon:call-incoming

HİKAYEMİZ

Bir aile şirketi olan Baktar tecrübeli kadrosu ile geleneksel ürünleri modern teknoloji ile buluşturarak dünyada her bireyin güvenilir gıda tüketmesini sağlamak için kendi üzerine düşen sorumluluğun bilinciyle hareket etmektedir. Dünya kuru kayısı piyasasının % 80-90'lık kısmında hak sahibi olan ve nerdeyse dünyada ki kuru kayısı...

DEVAMINI OKU

Ürünlerimiz

Kuru Kayısı

DEVAMINI OKU

Naturel Kayısı

DEVAMINI OKU

Taze Kayısı

DEVAMINI OKU

Küp Kesim
Kayısı

DEVAMINI OKU

KAYISI HAKKINDA

Tarihi kaynaklara göre Türkistan, Orta Asya ve Batı Çin'i ide çerisine alan çok geniş bir bölgenin kayısının ana vatanı olduğu düşünülmektedir. Günümüzden 5000 yıl gibi çok uzun bir zaman önce kayısının bu bölgede olduğu bilinmekte ve tarımı yapılmaktaydı. M.Ö. IV. yy'da Büyük İskender'in seferleri sırasında kayısı Anadolu'ya getirilmiştir. Yetişmesi için uygun iklim ve topraklar Anadolu'da bulunduğundan Anadolu kayısının ikinci vatanı olmuştur. M.Ö. I. yy'da Roma ve Pers savaşları sırasında Ermeni tüccarlar tarafından önce İtalya'ya sonra da Yunanistan'a götürülmüştür.

DEVAMINI OKU
25 YILLIK PAZAR DENEYİMİ
DÜNYA ÇAPINDA 30'DAN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT
SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÜRETİM
YÜKSEK KALİTE

Bizden Haberler

Tümünü Gör
2017-10-11

2017 Anuga Fuarı

2017 Anuga Köln fuarındayız.

2016-06-16

2016 Sial Paris

2016 Sial Paris fuarındayız.

Üretim Aşamaları

Türkiye, Dünya yaş ve kuru kayısı üretiminde birinci sırada yer almakta olup gerek kayısı çeşitlerinin kalitesi, gerekse sahip olduğu ekolojik üstünlükler nedeniyle büyük bir potansiyele sahiptir.

Hasat

Kayısı meyvelerinin tümü ağaç üzerinde aynı zamanda olgunlaşmadığından hasat kademeli olarak yapılır. Ağaçta önce üst dallardaki meyveler, sonra orta dallardaki, en son ise alt dallardaki meyveler olgunlaşır. Hasat da bu olgunlaşma sırasına göre normal olarak üç defada yapılır.

Yıkama

Ürünlerin üzerindeki toprak, kum ve yabancı maddelerin fırça yardımı ile temizlenmesini sağlıyoruz.

Kurutma

Kuru kayısı yapım yerlerinde bu kayısı kasaları el ile traktörden indirilip, kükürtleme odasına alınıyor. Kükürtleme ile hem kayısının kendine özgü altın sarısı rengi muhafaza ediliyor hem de dayanıklılık süresi artırılıyor.

Eleme

Ürünlerin elekler yardımıyla küçükten, büyüğe doğru ayrılmasını sağlıyoruz.

Analiz

Laboratuvarımızda 1 kuru kayısıda ve kayısı çekirdeğinde kükürt dioksit ve nem analizleri yapılmaktadır.

Paketleme

Her ebattaki ürünlerinize uygun kayısı paketleme işlemlerimiz ile siz müşterilerimizin hizmetinizdeyiz.

Taşıma

Kayısılar son derece hassas olduğu için özel bir şekilde taşınmalıdır. Ürünler, belirli ısı ölçülerine bağlı kalınarak taşınmalıdır.